Údržba holicích strojků

 

Projděte si podrobný návod, který vám poradí, jak čistit a pečovat o váš holicí strojek s využitím náplní Braun Clean and Renew. Naučte se jej sami profesionálně čistit.

 

1. Profesionální čištění

 

Profesionální čištění pouhým stisknutím tlačítka:

Některé modely holicích strojků Braun Series disponují čisticí technologií Clean&Charge. Stisknutím tlačítka se váš holicí strojek automaticky vyčistí, vysuší a nabije. Je to snadné a hygienicky nezávadné.

 

2. Manuální čištění

 

Omývání pod tekoucí horkou vodou

Téměř všechny holicí strojky Braun je možné snadno opláchnout pod teplou tekoucí vodou. Pro lepší účinek čištění použijte trochu klasického tekutého mýdla. A další tip: k zajištění optimální péče o váš holicí strojek kápněte na břitový blok čas od času trochu oleje.

 

Čištění kartáčkem

Po vyjmutí hlavy můžete břitový blok snadno vyčistit kartáčkem. Až budete hotovi, zapněte holicí strojek na dvě nebo tři sekundy. Pozor: Nikdy nečistěte kartáčkem planžetu.

 

Čištění s čisticím sprejem

Čisticí sprej pomáhá důkladně vyčistit holicí strojek tím, že z něj odstraňuje všechny zbytky kožního mazu. Po nastříkání spreje na holicí břity lze zvlhlé zbytky snadno odstranit.

 

3. Údržba

 

K zajištění 100% výkonu měňte všechny holicí části každých 18 měsíců.

Po 18 měsících strojek v průměru oholí stejné množství vousů, jako je stébel trávy na fotbalovém hřišti! Proto je po této době nejvyšší čas vyměnit břitový blok vašeho holicího strojku k obnovení jeho 100% výkonu. Planžeta a břitový blok fungují jako části nůžek a kvůli vysokému zatížení se opotřebovávají.